נקודת מרפא

אודות

קצת עלי

הי, נעים להכיר, אני איילת יונה מאירי, מטפלת משנת 2006. אמא לגילי ונבו. בקליניקה שלי ברחובות (או בזום) אני מטפלת בפסיכותרפיה גופנית בשילוב עם התמקדות (Focusing), רפואה סינית וגישות נוספות. כמו כן, אני מדריכה מטפלות ומטפלים בפסיכותרפיה גופנית והתמקדות, וכן מטפלי גוף (רפואה סינית, שיאצו, עיסוי, טווינה, רפלקסולוגיה ועוד) אשר מעוניינים להעמיק בהקשרים רגשיים שעולים בטיפולי גוף.

איך הכל התחיל

את דרכי בעולם הטיפול התחלתי כמטפלת ברפואה סינית. בשנים הראשונות טיפלתי בעיקר בבעיות פיזיולוגיות: בעיות אורטופדיות, בעיות במערכת עיכול, מיגרנות, גיל המעבר, פיריון וווסת.

כמעט בכל תהליך טיפולי יכולתי לראות איך במפגש עם הבעיה הפיסית מתגלים ועולים גם תכנים רגשיים, כאילו ישבו שם בבסיס אי הנוחות הגופנית וחיכו לקבל ביטוי. התכנים הרגשיים כמו הבעיות הפיסיות, זקוקים גם הם לתהליך של החלמה ושינוי. את אותם תכנים רגשיים פגשתי גם בתוכי. מתוך הצורך של המטופלות שלי והצורך שלי, פניתי ללימודי פסיכותרפיה גופנית. לימודים אלו היו תפנית משנה חיים עבורי, הן אישית והן מקצועית.

בלימודי הפסיכותרפיה גופנית למדתי לעומק על הצרכים, המשאבים, הרגשות והתחושות שלי, על משאלות וצרכים שהסתרתי או מיזערתי כדי להתאים לעולם ולרצות אחרים. למדתי איך להתחבר למהות הפנימית שלי ולתת לה ביטוי – בגוף ובנפש, במערכות יחסים, בדרכי בעולם.

כשהגעתי ללימודי ההתמקדות, ולאחר מכן כשהעמקתי בהתמקדות וטראומה, נבנתה אצלי הבנה עמוקה עוד יותר של תהליכים רגשיים והשפעתם על הגוף, הנפש ומערכות היחסים שלנו. ככל שהעמקתי בגישת ההתמקדות הרגשתי ביטחון שמגיע מתוכי, מתוך שקט וידיעה פנימית. ההתמקדות הפכה לכלי מרכזי בטיפול ובקליניקה שלי.

החיבור לגוף ולעולם הפנימי שלי דרך ההתמקדות הרחיב את יכולת ההכלה שלי ואת החוסן הפנימי שמאפשר לי היום להכיל אתגרים נוספים ולעמוד בסופו של דבר איתנה אל מול המשברים האישיים וגם הקולקטיביים.

החיפוש

 בחיים המקצועיים והאישיים

כמו נשים רבות (אולי גם כמוך) מגיל צעיר הייתי בתחושת חיפוש תמידית בתוך עצמי. 

עוד מהילדות היתה בי התחושה שאני לא מבינה את הדברים עד הסוף, שאני פועלת בעולם כי ״כך צריך״.
עמוק בפנים היתה בי הידיעה שיש מעבר לזה והסתקרנתי לחקור ולגלות. היה בי צורך עמוק להרגיש מלאה ומסופקת יותר ולא ידעתי איך.

החיפוש שלי התחיל דרך לימודי רפואה סינית והוביל לסדנאות שונות כמו הקורס בניסים והמסע של ברנדון בייס.  לאחר מכן הגעתי ללימודי פסיכותרפיה גופנית, ללימודי התמקדות, להעמקה בטראומה ולעוד גישות טיפוליות.
ככל  שבאתי במגע עם התכנים האישיים שלי, וגם של מטופלות, החיפוש שלי העמיק והגישות שפגשתי התחברו הן לתהליך האישי שלי והן לעבודה שלי בקליניקה.

מעברים ושערים

להיות אישה, לטפל בנשים

במקביל למסע המקצועי שלי, אני מבינה היום עד כמה השערים והמעברים שדרכם עברתי כאישה ודרכם עוברות גם מטופלות שלי בשלבים שונים של חייהן, השפיעו עלי עמוקות ושינו אותי:

כשניסיתי להיכנס להריון ולא הצלחתי, הבנתי שבתוך העיכוב טמון איזה חוסר איזון שאיננו דורש התערבות אגרסיבית אלא משהו עדין שיאזן ויתמוך, וכך היה.

כשהייתי אמא טרייה, האמהות איתגרה אותי וסטרה לכל מה שהאמנתי בו בפרצוף, הטלטלה הכריחה אותי ללמוד להתקרקע, למצוא משאבים, לבקש עזרה, ללמוד דברים חדשים ועמוקים עוד יותר בקשר  לנפש, ליחסים ולהביא את כל התפיסות החדשות שלי אל החיים הלכה למעשה.

כשהתבגרתי עוד  – הצורך שלי בהתבוננות והדחף לתהליך עומק, הן מקצועית והן אישית – הביאו אותי לטיפול אישי וגם ללימודי פסיכותרפיה גופנית והתמקדות ועזרו לי להתחבר אל האני האמיתי שלי – להתחבר לרגשות וצרכים, לנהוג בעצמי בעדינות ולהניע אותי הלאה תוך אמונה בדרך – גם דרך פרידה וגידול הילדים בנפרד.

כשאני פוגשת את אתגרי טרום גיל המעבר בימים אלו, אני פוגשת גל עצום של תחושות ורגשות, חלקם נעימים יותר וחלקם הרבה פחות, אבל אני יכולה גם להרגיש איך זו עוד אבן דרך אל עצמי, בדרכי הייחודית בעולם, ואיך בזכות המסע שעברתי, שאני עוברת והכלים שאספתי יש בי ידיעה והבנה עמוקה יותר ויכולת להכיל, לפגוש, להתמודד, להרגיש בטחון ולהמשיך להתפתח.

להמשיך ללמוד ולהעמיק

לפגוש אותי, לפגוש אותך

מכל המעברים שעברתי בחיי כאישה, מכל המעברים של מטופלות יקרות שליוויתי ועודי מלווה, למדתי ואני עדיין לומדת המון. זה מאפשר לי להאמין ולבטוח, זה נותן לי פרספקטיבה רחבה –
אנחנו נשים, אנחנו אנושיות, אין מה להיבהל, מותר לכאוב, מותר להיות עצובות, מותר לפחד, מותר גם לשמוח, אפשר להכיר את עצמנו, לתת ביטוי לדברים שלא יכולנו או לא הרשו לנו, לפגוש את עצמנו במקום עמוק יותר, ומשם לנוע הלאה למקום מיטיב עבורנו.

אני מזמינה אותך גם להסתקרן, להסכים לפגוש את עצמך, לקבל תמיכה, להרחיב את נקודת המבט ולאפשר לך צמיחה, גדילה ובטחון בדרכך הייחודית

הכשרה מקצועית

מה למדתי

אני מאמינה שתמיד כדאי לנו לחקור עוד, להתפתח בדרך הטיפולית והאישית. לכן אני ממשיכה ללמוד כל הזמן. להלן רשימת הכשרות וגישות טיפוליות עיקריות שלמדתי:

  • 2002-2006: רפואה סינית 
  • 2009-2014: פסיכותרפיה גופנית
  • 2015-2016: התמקדות (Focusing)
  • 2021: קורס IFS – עבודה על חלקי עצמי וילדה פנימית Internal Family System
  • 2022-2023- הדרכה (סופרויזן) בפסיכותרפיה גופנית בגישה התיחסותית
  • 2023: קורס AEDP – טיפול חוויתי ממוקד רגש