נקודת מרפא

גיל המעבר

נשים באמצע החיים – להתכונן, להתבונן, לתמוך בך בגיל המעבר

גיל המעבר כשמו כן הוא – שער משמעותי שאנו עוברות דרכו. כל כך הרבה דברים רוחשים וקורים לנו בשנים האלו: הורמונלית, פיזית, רגשית, בגוף, במערכות היחסים ובחיים בכלל.

טווח השנים שבין הגילאים 40-55 מזמן לנו כנשים לא מעט אתגרים ותופעות, אך גם הרבה הזדמנויות לשינויים מיטיבים, לקפיצות גדילה והתפתחות.
משהו "אחר" מתגבש בנו בגיל הזה, משהו מתעורר, מבקש להתבונן על מה שהיה עד כה כדי להתמקם מחדש מול העולם, מול החיים, מול ההגשמה שלנו ומערכות היחסים.

אם את בגיל המעבר או לקראתו את בטח מרגיש את זה:

  • איך עולה בך פתאום איזה צורך "לעשות סדר", לשים גבולות אחרים, לחשבן פחות.
  • איך מתעוררים הדחף להגשים, הדחיפות "לטרוף את החיים", כי אין זמן, כי "חיים רק פעם אחת".
  • אולי מציפות אותך תחושות אבל ועצב עמוק: על הקן המתרוקן, על ילדים שבגרו, על שינויים בזוגיות ועל הדברים שאולי טרם הגשמת.
  • ולפעמים יעלו כל אלו יחד…

בתוך השער הזה הגוף משתנה כל הזמן ומגיב גם הוא: בשינויים במצב הרוח, בקשיי שינה, ברמות הריכוז והשליפה, בשינויים במערכת העיכול , בגלי חום, שינויים בוסת עד להפסקתה, ועוד (איילת, תדייקי אותי כאן ותוסיפי אם צריך)

למה את זקוקה ואיך אוכל לתמוך בך בשער גיל המעבר?

זה עשוי להיות מפחיד ומבלבל לחוות כל כך הרבה שינויים בבת אחת.

מניסיוני בליווי נשים לקראת ותוך כדי גיל המעבר אני יכולה לנחש שאת בעיקר זקוקה לכך שיהיו איתך. שלא תהיי לבד בתוך כל זה.
בטיפול בקליניקה אוכל לתמוך בך פיזית ורגשית, אוכל להתבונן איתך על השינויים, על הסערות,
לחקור איתך את המשאלות והרצונות שמבקשים ביטוי בחייך, ובעזרת עבודה משולבת ומודעות לאפשר לך בחירה ושליטה יחסית בכל מה שקורה.

בעזרת טיפול רגשי בפסיכותרפיה גופנית והתמקדות תוכלי להבין ולחקור בקשב עדין את מה שעולה בך, לעבד את הרגשות והתחושות, לפתוח אפשרות לבחור בחירות מיטיבות עבור עצמך, לזהות את עצמך בתוך השינוי הגדול.

בעזרת רפואה סינית, דיקור וקרניו-סקרל אוכל לעזור לך לאזן את התסמינים, לאפשר לגוף למצות את הפרשת ההורמונים והתפקוד שלהם, לחזק את הגוף מול השינויים וליצור איזון יחסי לעומת התנודות ההורמונליות שמטלטלות לעיתים.

איך עושות את זה?

בטיפול המשולב בו אתמוך בך בשילוב בין פסיכותרפיה גופנית והתמקדות לדיקור וקרניו-סקרל
ואפשר גם בטיפול רגשי בלבד. בהתאם לצורך שלך.
אשמח לעבור איתך את השער וללוות אותך בדרך לעידן נשי חדש בחייך.

"לאיילת הגעתי כאשר הקן שלי התרוקן. הגדול הלך לצבא והקטנה לשנת שירות. הייתי עצובה, חוויתי ריקנות ותופעות שונות שקשורות לטרום גיל המעבר – שינה לא טובה, דכדוך, אי שקט.
השיחה עם איילת הייתה לי מדוייקת בכל מפגש. איילת הובילה אותנו לשורש ולעומק כל נושא שהגעתי איתו, דייקה ומיקדה אותי ונתנה לי להרגיש הכי מוכלת ואהובה בעולם. יש לה ידיים בטוחות ולב גדול והרגשתי שהיא יודעת מה שהיא עושה.. בשבילי זה היה השילוב המנצח. היום לאחר שנה, אני במקום אחר. מרגישה הרבה יותר טוב, חזרה החיוניות והשמחה לחיי ואני ממש ממליצה לכל אחת לתת לעצמה את זמן הריפוי הזה עם איילת."
– הילה –