נקודת מרפא

רפואה סינית משולבת

הרפואה הסינית היא בת אלפי שנים

היא מבוססת על פילוסופיית חיים שנקראת 'דאו'.
הסינים ישבו והתבוננו בטבע. הם חקרו את השמים והארץ, ואת האדם הנמצא ביניהם.
הם חקרו את יחסי הגומלין בין משאבי הטבע השונים – עץ, אש, אדמה,מתכת ומים, והסיקו כי היחסים האלה מתקיימים בכל אדם ואדם. לכל אלמנט שכזה ישנה משמעות פיסית ונפשית ועל בסיס ההבנה הזאת התפתחה הרפואה הסינית.
דרך צ'י קונג והתבוננות פנימית גילו הסינים את המרידיאנים- ערוצי האנרגיה שזורמים בגוף שלנו ומקשרים בין העולם החיצון אל תוך האיברים הפנימיים שלנו. הם גילו נקודות משמעותיות לאורך הערוצים האלה שדרכם ניתן להשפיע על התיפקודים הגופניים של כל איבר ואיבר ועל יחסי הגומלין בין כל האיברים.
כך דרך דיקור של נקודות יכלו להשפיע על תיפקודים גופניים שנפגעו- אם זו מערכת גניקולוגית, עיכול, מע' השתן, הדם, השלד ועוד.

נקודות דיקור מיוחדות יכולות להשפיע גם על הנפש ולטפל באדם ובמצבים נפשיים אליהם נקלע ולאזן אותו. למשל במצבי חרדה, דיכאון, מתח נפשי ואפילו מצבים פסיכוטיים, כאשר המטרה העיקרית של הרפואה הסינית היא לחבר את האדם אל הטבע שלו, אל כוחות הריפוי הגלומים בו- בגוף ובנפש ולאפשר ריפוי.

הרפואה הסינית מטפלת בבעיות אבל בבסיסה היא רפואה מונעת

ולכן ככזאת היא מונעת ממחלות להתפתח אם מכניסים את הטיפול לתיחזוק גוף ונפש בשיגרה.
הרפואה הסינית היא רפואה הוליסטית ולכן במצבים בהם הגוף יצא מהאיזון שלו, ההסתכלות היא על האדם השלם, על המורכבות המיוחדת לו – למשל על אורח חייו, הסטוריה, המאפיינים המיוחדים לו ועל בסיס זה ניתן הטיפול ולא רק על בסיס הבעיה בה הוא רוצה לטפל.
היעילות של הרפואה הסינית נחקרת יותר ויותר עם השנים בהקשרים בריאותיים שונים ונמצאת מאוד יעילה למגוון רחב של בעיות גופניות ורגשיות. למשל בנושאי פוריות, גיל מעבר, מתח נפשי, חרדה, דיכאון, כאב, מצבים פוסט טראומתיים ועוד.
לאחר טיפול במאות מטופלים מאז 2006 גם אני מוצאת אותה יעילה למניעה וטיפול בבעיות שונות.

דרכי האבחנה ברפואה סינית

האבחנה ברפואה סינית נעשית באמצעות: תשאול, אבחון לשון ובדיקת דופק.
הלשון היא כמו מפת הגוף. כל איזור בגוף מיוצג במקום אחר על הלשון. כך שסימנים כאלה ואחרים באיזורים מסוימים יסמנו לי איזה תיפקוד גופני או נפשי נפגע ומה דורש טיפול.
סימנים למשל כמו טונוס נוקשה מידי של שריר הלשון יראה על מתח רב או על חוסר זרימה של אנרגיה, לשון רופסת תעיד על חולשה גופנית.
ציפוי עבה מידי או דק מידי על גוף הלשון יעיד על מידת לחות הגוף ועל תיפקודים גופניים כאלה ואחרים.
צבע חיוור, אדום מידי, ואפילו סגלגל יספרו את הסיפור הייחודי שלך ואת ההקשר לבעיה אותה את רוצה לפתור.

כלי הטיפול ברפואה סינית

אחרי האבחנה וההבנה מה עומד בשורש הבעיה איתה הגעת, אפשר להשתמש במספר כלי טיפול ונעשת ההתאמה המדויקת לך.
דיקור סיני – הוא כלי משמעותי מאוד בטיפול. השימוש במחטים קטנטנות ודקיקות המוחדרות למקומות מסוימים בגוף ישפיעו על הבריאות שלך ועל הבעיה שממנה את סובלת. לרוב נדרשים מס טיפולים עד שמורגשת ההשפעה ולעיתים כבר מיד אחרי הטיפול מורגשים הקלה ושינוי.
תרכובות צמחים משולבים בטיפול לעיתים. הם הרכבים שנכתבו לרוב לפני שנים רבות ועוזרים למצבים שונים.
הטיפול המשולב אצלי בקליניקה- פיתחתי מאחר ומצאתי כי בכל התיחסות, דיקור או מגע בבעיה גם אם היא פיסית עולה רגש או סיפור שיושב מתחתיה אשר עולה אל המודעות בעיקבות הטיפול. המגע בעומקים של הסיפור עוזר לבעיה להיפתר באופן שלם ולמטופל לקבל כוח ומסוגלות להגיב ולא להישאר חסר אונים או תלוי בטיפול כזה או אחר.
אני רואה בזה חשיבות גדולה.
על הטיפול המשולב ניתן לקרוא כאן